فرش افشان كاشان فرش افشان كاشان .

فرش افشان كاشان

فرش زمينه سرمه اي

 در كنار طرح فرش ، رنگ زمينه فرش نيز اهميت زيادي دارد و تاثير بسيار زياد در دكوراسيون دارد . رنگ زمينه سرمه اي يا همان زمينه مشكي و سياه در فرش يكي از پرطرفدارترين و محبوب ترين رنگ هاي زمينه بين خانواده هاي ايراني است.

درست است كه رنگ هاي زمينه روشن مثل فرش زمينه كرم يا فرش زمينه بادامي، فضا را پر نور تر و بزرگ تر نشان مي دهند، دلايل زيادي دارد كه خانواده هاي ايراني تمايل بيشتري به انتخاب و خريد فرش ماشيني زمينه سرمه اي دارند.

در ادامه به اين دلايل مي پردازيم تا شايد به شما در انتخاب بين اين رنگ زمينه و رنگ هاي زمينه ديگر كمك كرده باشيم.

رنگ زمينه سرمه اي يا مشكي


اولين نكته اي كه بايد به آن اشاره كنيم اين است كه مفهوم رنگ سرمه اي زمينه فرش در بين كارشناسان فرش ماشيني با مفهوم رنگ سرمه اي از ديدگاه عامه مردم متفاوت است.

آن چه بيشتر مردم به عنوان رنگ سرمه اي مي شناسند، گونه اي از رنگ اصلي آبي محسوب مي شود كه از نيلي پررنگ تر و متمايل به رنگ سياه است.

اما در بين فعالان فرش ماشيني، رنگ زمينه سرمه اي در حقيقت همان رنگ سياه است. به همين دليل در عنوان اين صفحه رنگ سياه را در كنار رنگ سرمه اي قرار داده ايم تا ابهام شما را درباره فرش زمينه سياه برطرف كنيم. بله! همان طور كه در عكس مي بينيد فرش زمينه سياه همان  فرش زمينه سرمه اي است.

رنگ سرمه اي از از رنگ هاي شيك است و فرش سرمه اي در دكوراسيون خانه ها بسيار پراستفاده است. در اين مقاله مي خواهيم شما را با مزايا و معايب اين رنگ آشنا كنيم.

رنگ سرمه اي با چه رنگ هايي ست مي شود؟


رنگ زرشكي و سرمه اي


اگر علاقه مند به سبك كلاسيك در دكوراسيون منزل خود هستيد، حتما از تركيب رنگ سرمه اي در كنار رنگ زرشكي استفاده كنيد. رنگ زرشكي از رنگ هايي است كه با سرمه اي تركيب زيبايي درست مي كند.

رنگ زرد و سرمه اي


رنگ زرد رنگي كاملا متضاد با سرمه اي و روشن است و  در كنار رنگ سرمه اي بسيار به چشم مي آيد. اگر در كنار رنگ سرمه اي از رنگ زرد مي خواهيد استفاده كنيد در استفاده از آن زياده روي نكنيد.

رنگ سرمه اي و طوسي


اگر به دنبال دكوراسيون مجلل و لوكس هستيد استفاده از رنگ طوسي در دكور منزل در كنار فرش زمينه سرمه اي را به شما توصيه مي كنيم.

رنگ سرمه اي و سفيد


رنگ سفيد در كنار سرمه اي هارموني زيبايي به وجود مي آورد چرا كه سفدي نيز از رنگ هاي كتضاد با سرمه اي است. رنگ سفيد ، رنگي آرامش بخش و شاد است. استفاده از اين رنگ در كنار رنگ سرمه اي باعث مي شود وسايل خانه را خاص و برجسته نشان مي دهد.

رنگ خاكستري و سرمه اي


استفاده از تركيب  اين دو رنگ براي فضاهاي كوچك توصيه نمي شود زيرا فضاهاي كوچك را بسته و دلگير نمايش مي دهد. اما در فضاي بزرگ دكوراسيوني مدرن و اشرافي به وجود خواهد آورد. استفاده از رنگ سفيد نيز در كنار اين دو رنگ اين جذابيت را بيشتر خواهد كرد.

در كل رنگ سرمه اي در كنار رنگ هاي روشن بيشتر به چشم خواهد آمد و جلوه و جذابيت بيشتري خواهد داشت. اين رنگ همخواني زيادي با ساير رنگ ها دارد.

مزاياي رنگ سرمه اي


1- رنگ سرمه اي چرك تاب است


زمينه سرمه اي در فرش سرمه اي باعث مي شود لكه هاي فرش كمتر به چشم بيايند و براي افراديكه يچه كوچك دارند و يا خانه آنها پر رفت و آمد است بسيار رنگ مناسبي است.

2- رنگ سرمه اي جلوه خاص دارد.


رنگ سرمه اي رنگي شيك و قاطع است و باعث هرچه بهتر ديده شدن دكوراسيون و وسايل منزل مي شود، مخصوصا اگر دكوراسيون شما رنگ متضاد با رنگ سرمه اي و روشن باشد.

3- رنگ سرمه اي و فضاي منزل


استفاده از رنگ سرمه اي در فضاهاي بزرگ بهتر است اما با تركيب آن با رنگ هاي روشن در فضاهاي كوچك تر نيز مي توانيد از آن استفاده كنيد و ار زيبايي آن بهره مند شويد.

معايب رنگ سرمه اي


رنگ سرمه اي نور را كمتر منعكس مي كند و كوچك تر ديده شدن فضا نيز مي شود . اما با استفاده هوشمندانه از آن در كنار دكوراسيون رنگ روشن مي توانيد اين قضيه را تا حد بسيار زيايد حل كنيد. اگر دكوراسيون منزل شما تيره است بهتر است كه از فرش زمينه سرمه اي استفاده نكنيد. 

با توضيحات بالا اگر به دنبل خريد فرش زمينه سرمه اي باكيفيت هستيد پيشنهاد مي كنيم به سايت قالي كاشان سري بزنيد . 


برچسب: فرش زمينه تيره ، فرش زمينه چرك تاب ، فرش شيك ، فرش كاشان ، فرش ماشيني ، قالي كاشان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۳:۱۶ توسط:الهام مهرجو موضوع: نظرات (0)

تعريف كامل و ساده از تراكم فرش ماشيني

 


اگر به خاطر داشته باشيد قبلا در يك مقاله به صورت مفصل در مورد ” تعريف كامل و ساده از شانه فرش ماشيني ” صحبت كرديم. گفتيم كه اين مفهوم رابطه اي مستقيم و محكم با اصطلاح ” تراكم ” دارد. در مورد اهميت تراكم بايد گفت اين ارتباط در حدي است كه بين مردم و فروشندگان پس از اصطلاح شانه ، بلافاصله از اصطلاح تراكم به عنوان معيارهاي سنجش كيفيت و قيمت گذاري استفاده مي شود.

هرچند قبلا هم گفتيم كه عوامل تاثيرگذار در تعيين قيمت فرش ماشيني صرفا به اين دو مورد محدود نمي شود و عوامل متعدد ديگري نيز در تعيين قيمت فرش موثرند. عواملي همچون جنس فرش، وزن فرش، آهار و تكميل فرش، ضمانت نامه فرش و  … كه بعدا هر كدام را به صورت مجزا شرح خواهيم داد. مسلما در توضيح و آموزش هر يك از اين اصطلاحات ما سعي مي كنيم با اولويت بندي و بر اساس ميزان كاربرد و تاثير آنها بر قيمت فرش ماشيني پيش رويم. همچنين شما براي درك بهتر متون آموزش اصطلاحات فرش ماشيني مي توانيد از ويديوهاي آموزشي كه به همين منظور به صورت خيلي مختصر و كوتاه تهيه شده است استفاده نماييد.

اما اكنون و در اين متن با توجه به اهميت اين موضوع و توجه عمومي به اين دو اصطلاح در اين مقاله قصد داريم به آموزش اصطلاح ” تراكم” كه در حقيقت مكمل مقاله ” شانه فرش ” است بپردازيم. پس با ما همراه باشيد تا بتوانيد تبديل به يك متخصص و كارشناس خانگي فرش تبديل شويد و هنگام خريد فرش جلوي سو استفاده هاي احتمالي را بگيريد!

 
با ما همراه باشيد تا كارشناس فرش شويد !

 
تراكم فرش ماشيني چيست ؟


آنچه كه در كتاب ها و مجلات و دانشنامه هاي معتبر آموزشي علمي و دانشگاهي در مورد واژه پركاربرد تراكم بيان شده به اين اشاره دارد كهمنظور از اصطلاح تراكم ، همان تراكم طولي نخ هاي خاب يا گره ها است كه در اصطلاح تخصصي به آن تراكم خاب نيز گفته مي شود. (حتما به ياد داريد كه گفتيم شانه همان تراكم عرضي است.)

اما آنچه اصطلاح رايج در حوزه فرش ماشيني است و در حال حاضر فروشندگان و توليدكنندگان نيز هنگام بيان واژه تراكم ، فقط آن را در نظر دارند، ” تراكم پودي ” است كه با تعريف فوق اندكي متفاوت است. بنابر اين بهتر است ابتدا منظور از اصطلاح ” تراكم پودي ” را شرح مي دهيم و سپس مجددا به بحث برمي گرديم.

تراكم پودي


تراكم پودي همان گونه كه از نامش پيداست به تراكم و يا تعداد پودهاي به كار رفته در طول فرش ، اطلاق مي شود. بنابر اين تراكم پودي نيز همان تراكم طولي است كه با توجه به تعداد پودها محاسبه مي شود. اما با توجه به اينكه تعداد پودهاي به كار رفته در بافت فرش هاي ماشيني متغير است (يك تا سه عدد براي هر رديف يا رج فرش)، بنابر اين تراكم پودي نيز تغيير پيدا مي كند.

در بافت فرش ماشيني اگر براي هر رديف 1 عدد پود استفاده شود تراكم طولي گره ها با تراكم پودي برابر خواهد بود. اما اگر براي هر رديف يا رج فرش 2 پود استفاده شود، تراكم پودي دو برابر تراكم طولي گره ها خواهد بود. و سرانجام اگر براي هر رديف فرش از 3 پود استفاده شود تراكم پودي 3 برابر تراكم طولي گره ها خواهد بود. تقريبا تمامي دستگاه هاي جديد فرش ماشيني از 3 عدد پود در بافتشان استفاده مي كنند.

با توجه به آنچه در ابتدا در رابطه با تراكم طولي و تراكم عرضي (همان شانه) گفتيم، اكنون بايد بگوييم كه به تراكم طولي يا تراكم خاب به صورت مختصر تراكم، مي گويند. اما آنچه كه در بازار و در ميان مردم، فروشندگان و توليدكنندگان فرش رايج است اين است كه تراكم پودي را به عنوان تراكم فرش اعلام مي كنند.

 
تشخيص و محاسبه تراكم فرش


از آنچه در بخش بالا در رابطه با تراكم طولي و تراكم پودي بيان كرديم و با توجه به اينكه گفتيم تقريبا همه دستگاه هاي مدرن و جديد از 3 پود در بافت هر رديف يا رج استفاده مي كنند بنابراين مي توان نتيجه گرفت كه در فرش 1000 شانه استاندارد با توجه به اينكه در يك متر عرض آن 1000 گره وجود دارد (شانه)، اگر تغيير در آن ايجاد نشود به صورت معمول و استاندارد در يك متر طول آن نيز 1000 گره وجود دارد يعني تعداد تراكم قابل مشاهده و قابل شمارش آن براي شما در يك متر 1000 گره يا پيكسل است. اما تراكم رايج آن در اين شرايط چون ضرب در 3 مي شود (به دليل 3 پودي بودن دستگاه) سه برابر آن يعني 3000 خواهد بود.  پس در يك فرمول بسيار ساده مي توان چنين بيان كرد كه:

شانه فرش × (تعداد پود فرش در هر رديف) = تراكم

پس در فرش 1000 شانه استاندارد تراكم طولي نيز – مانند عرضي يا همان شانه – بايد در يك متر طول 1000 گره وجود داشته باشد كه تراكم (پودي) آن كه با ضريب 3 مي شود 3000 . به همين راحتي! تراكم طولي يك فرش 1200 شانه استاندارد نيز مانند شانه آن بايد در يك متر طول حداقل 1200 گره باشد كه با ضريب 3 مي شود 3600 . همانطور كه در مقاله مربوط به ” تعريف كامل و ساده از شانه فرش ماشيني ” نيز گفتيم شما مي توانيد به جاي 1متر طول 10 و يا 5 سانت از طول فرش را ملاك و معيار عمل خود قرار دهيد و بر اساس آن تراكم را به دست آوريد.

پس به عبارت ساده تر نحوه محاسبه تراكم در اكثر مواقع (به ويژه در فرشهاي 700 و 1000 و 1200 و 1500) به اين صورت خواهد بود:

شانه فرش × 3 = تراكم

اما اين نكته را مجددا تكرار مي كنيم كه اين نحوه محاسبه تراكم مربوط به فرشهاي 3 پودي است كه تقريبا همه دستگاهاي 700 شانه به بالا تراكمشان را به اين شكل محاسبه مي كنند. اما در فرشهاي با تراكم پايين كه معمولا با دستگاه هاي قديمي بافت مي شوند مانند 500 شانه و 440 شانه و 350 شانه ، معمولا 2 پود و گاهي يك پود وجود دارد. به عنوان مثال در يك فرش 500 شانه استاندارد وقتي گفته مي شود تراكم آن 1000 است يعني در يك متر طول آن نيز (همانند عرض يا شانه) 500 گره وجود دارد كه با توجه به وجود 2 پود در بافت آن با ضريب 2 ، تراكمش 1000 خواهد بود. ( البته در حال حاضر بسياري از توليدكنندان و فروشندگان فرشهاي 2پودي و تك پودي نيز در هنگام بيان تراكم، آن را با فرشهاي 3 پودي معادل سازي ميكنند و تراكم فرش را با ضريب 3 بيان مي كنند.)

نكاتي كه در تراكم فرش ماشيني


به اين نكته توجه داشته باشيد كه با توجه به اين كه عرض دستگاههاي توليد فرش ماشيني ثابت است تغيير شانه فرش بسيار كار سخت و حتي غير ممكن است. اما آنچه به راحتي قابل تغيير است تراكم طولي فرشها است. به اين شكل كه مثلا مي توان از تعداد رديف هاي بافت در طول فرش مقداري كم كرد. مثلا اگر فرش 1000 شانه به جاي اينكه با تراكم طولي 1000 بافته شود با تراكم 900 بافته شود در اين صورت در 10 سانت عرض فرش 100گره و در 10 سانت طول فرش 90 گره وجود خواهد داشت! كه اين كم كردن تراكم فرش، يكي از شيوه هاي سودجويان مي باشد.

¤ نكته مهم:

همانگونه كه در مقاله ” تعريف كامل و ساده از شانه فرش ماشيني ” به شما قول داده بودم مي خواهم در اينجا به روشن شدن يك نكته در مورد فرش 700 شانه اشاره كنم. با توجه به آنچه تا اينجا در مورد تراكم آموخته ايد اگر قرار باشد تراكم را با فرمول 3برابر كردن شانه به دست آوريم خواهيم داشت:

شانه 700* 3پود = تراكم 2100

 
اما آنچه در مورد فرش 700 شانه بيشتر در بازار رواج دارد استفاده از تراكم 2550 است. اگر مقاله مربوط به آموزش ساده و گام به گام شانه فرش ، را به ياد داشته باشيد در آنجا نيز به اين نكته اشاره كرديم كه فرش 700 شانه تراكم 2550 در حقيقت اگرچه نام 700 شانه را با خود دارد اما دستگاههاي جديد و مدرن توليد فرش 700 شانه در حقيقت 850 شانه دارند كه تراكم حقيقي اين فرشها را با ضريب3 مي توان به راحتي محاسبه كرد. به همين دليل در مورد فرش 700 شانه از اعدادي چون 2100 و 2250 و 2400 و 2550 در رابطه با تراكم آنها استفاده مي شود. بنابراين يك فرش فرش 700 شانه تراكم 2550 در يك متر عرض و طول خود 850 گره دارد كه در 10 سانتي متر آن بايد 85 گره يا رج وجود داشته باشد.


برچسب: تراكم فرش ، فرش ماشيني ، قالي كاشان ، كيفيت فرش ماشيني ، تراكم پودي ، تر اكم طولي فرش،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۲۲:۱۲ توسط:الهام مهرجو موضوع: نظرات (0)

فرش اكريلك كاشان

 


در كنار شانه فرش كه تاثير زيادي در كيفيت و قيمت فرش دارد ، جنس فرش ماشيني نيز از مسائل مهم در هنگام خريد فرش است . بيش از 70 درصد از فرش هاي توليدي كاشان ، از جنس آكريليك مي باشند.  فرش آكريليك مشتريان زيادي دارد . اين فرش ماشيني نيز مزا يا و معايب خاص خود را دارد . آكريليك از الياف مصنوعي است . ولي با اين وجود مزاياي زيادي دارد . 

مزاياي خريد فرش ماشيني اكريليك كاشان

اكريليك جزو الياف مصنوعي است و از نظر بازگشت پذيري هيچ يك از انواع ديگر الياف (چه طبيعي و چه مصنوعي) به پاي فرش اكريليك نمي رسد! پس اگر در چيدمان دكوراسيون شما اجسام سنگيني مانند ميز و مبل و كمد و … روي فرش قرار مي گيرد و يا فرش در محلي با رفت و آمد زياد قرار دارد، اين جنس از فرش تا ساليان طولاني همچنان نرمي و لطافت خود را حفظ مي كند و با تغيير دكوراسيون جاي پايه مبل و ميز روي فرش شما به جا نخواهد ماند.

بعلاوه، اين نوع فرش عايق حرارتي خوبي است و به همين دليل جايگزين بسيار خوبي براي فرشهاي پشمي است. تا جايي كه به اين اكريليك پشم مصنوعي هم گفته مي شود.

اين دو ويژگي اكريليك (بازگشت پذيري بالا و عايق حراتي خوب) در بين تمامي الياف منحصر به فرد است و تقريبا هيچ يك از الياف طبيعي يا مصنوعي اين دو ويژگي را به صورت همزمان ندارد!

استحكام اين نوع نخ در حد متوسط و وزن آن از تمامي الياف ديگر (به جز پلي پروپيلن) سبكتر است. 

جذب رطوبت اين نخ بسيار كم و در حدود 1% است. پس خيلي نگران خيس شدن فرش خود نباشيد چون به اين جنس از فرش به راحتي خشك مي شود.

اين جنس از نخ  نقطه ذوب ندارد و مقاومت آن در  مقابل حرارت بالاست، پس اگر شما يك شي داغ مانند اتو يا كتري را روي اين فرش قرار دهيد فرش شما هيچ آسيبي نمي بيند!

مقاومت اين نوع نخ در برابر اشعه UV نور خورشيد بالاست، پس اگر فرش شما در معرض تابش مستقيم نور خورشيد است با انتخاب اين جنس از فرش خيالتان از رنگ پريدگي و آسيب ديدن فرشتان راحت خواهد بود.

معايب خريد فرش هاي اكريليك كاشان

پرز دهي نخ خاب فرش به عنوان يك نكته و امتياز منفي براي اين فرش به شمار مي رود چرا كه اين پرزها مي تواند براي ريه افراد به ويژه سالمندان و كودكان مضر و داراي عوارض باشد. پس به استفاده از فرش اكريليك را براي اتاق كودك پيشنهاد نمي شود.

البته فرش هاي از جنس اكريليك هيت ست شده پرز دهي بسيار كمتري دارند، اما حتي با اين روش هم فرشي كاملا بدون پرز نخواهيم داشت.

يكي ديگر از معايب فرش هاي اكريليك، عدم تجزيه پذيري اين نوع از الياف است كه باعث آسيب به محيط زيست مي شود .

شايد جالب باشد بدانيد كه فرش هاي اكريليك در ايران، تركيه، مصر و عربستان پر طرفدار است اما در بسياري از كشورهاي اروپايي و آمريكايي به دليل مسائل بهداشتي و زيست محيطي كه در بالا به آن اشاره شد استفاده از نخ آكريليك در خاب فرش مرسوم نبوده و حتي ممنوع شده است.

به طور كلي نخ آكريليك نسبت به ساير الياف متداول گرانتر بوده و به تبع آن، فرش هاي اكريليك نيز جزو گرانترين نوع فرش در صنعت فرش ماشيني ايران مي باشد.


برچسب: فرش اكريليك ، جنس فرش ماشيني ، مزاياي فرش اكريليك ، معايب فرش اكريليك ، فرش كاشان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۳۶:۵۸ توسط:الهام مهرجو موضوع: نظرات (0)

فرش 700 شانه كاشان

خريد فرش 700 شانه كاشان


براي خريد فرش 700 شانه كاشان به اين نكته توجه كنيد كه اين فرش بايد در هر يك متر از عرض فرش 700 گره داشته باشد. و تراكم استاندارد يك فرش 700 شانه برابر 2100 مي باشد. اگر چه فرش 700 شانه تا تراكم 2550 هم بافته مي شود كه اين كار بر كيفيت و زيبايي فرش 700 شانه مي افزايد.

همانطور كه در مقاله "راهنماي جامع خريد فرش ماشيني كاشان" اشاره كرديم، برخلاف طرح فرش كه تاثير چنداني در قيمت فرش ندارد، مقدار تراكم و شانه فرش نه تنها يكي از مهمترين فاكتورها در قيمت فرش ماشيني است بلكه تاثير مستقيمي بر كيفيت و كارايي و حتي طول عمر فرش دارد!

مراقب كلاهبرداران باشيد!


در هنگام خريد فرش ماشيني 700 شانه به اين نكته دقت كنيد كه فرش 700 شانه با فرش "طرح 700 شانه متفاوت است، علاوه بر اين در بازار فروش فرش ماشيني بارها ديده شده كه فروشندگاني با هدف سودجويي بيشتر با جعل برچسب پشت فرش، فرش هاي ماشيني با تراكم 500 شانه (كه معروف به "فرش طرح 700 شانه" است) را به عنوان فرش 700 شانه به فروش مي رسانند!

براي آشنايي دقيق تر با شيوه هاي شناخت و بررسي صحت اطلاعات درج شده در پشت فرش (از جمله شانه و تراكم، جنس نخ خاب و ...) مي توانيد به مقاله "آموزش جامع خريد فرش ماشيني كاشان" مراجعه كنيد.

مزاياي خريد فرش ماشيني 700 شانه كاشان


مزيت اول: قيمت اقتصادي!


همانطور كه در بخش قبل اشاره كرديم فرش 700 شانه از لحاظ قيمت جزو دسته فرش هاي نسبتا ارزان و يا به بيان ديگر اقتصادي و مقرون به صرفه مي باشد. قيمت اين فرش گرچه نسبت به فرش 500 شانه بالاتر است اما نسبت به فرش هاي 1000 و 1200 و 1500 شانه قيمت به مراتب پايين تري دارد!

مزيت دوم: نرمي و لطافت بيشتر فرش!


اگر مي خواهيد وقتي روي فرش راه مي رويد و يا مي نشينيد از نرمي و لطافت آن لذت ببريد فرش 700 شانه نسبت به فرش ها با شانه و تاكم بالاتر، رضايت بيشتري براي شما ايجاد مي كند!

مزيت سوم: بازگشت پذيري بيشتر!


نكته مهم و قابل توجه در خصوص فرش هاي 700 شانه اينجاست كه چون نخ فرش هاي 700 شانه نسبت به فرش هاي 1000 و 1200 شانه از ضخامت بيشتري برخودار است، بازگشت پذيري فرشهاي 700 شانه بيشتر از فرش هاي با شانه و تراكم بالاتر است.

بنابراين اگر فرش شما قرار است پاخور زيادي داشته باشد (مثل مساجد و اماكن عمومي) و يا زياد اهل تغيير دكوراسيون و يا اسباب كشي هستيد و مي خواهيد كه پس از سالها فرش شما نرمي و لطافت و زيبايي خود را حفظ كند شايد فرش 700 شانه گزينه بهتري براي شما باشد.

پيش از خريد فرش 700 شانه كاشان نكته زير را در نظر بگيريد


اگر قصد خريد فرش 700 شانه كاشان را داريد قبل از خريد به اين نكته هم توجه كنيد كه اين نوع فرش با اينكه نسبت به فرش 500 شانه از ظرافت نقش و زيبايي بيشتري برخوردار است اما با تمام مزايايي كه در بالا به آن اشاره شد، در مقايسه با فرش هاي 1000 و 1200 شانه از ظرافت نقش و زيبايي كمتري برخوردار است!

پس اگر ظرافت و زيبايي فرش از تمام موارد ذكر شده در بالا براي شما اولويت بيشتري دارد شايد بهتر باشد كه به فكر خريد فرش هاي ماشيني 1000 شانه، يا 1200 شانه  باشيد، و يا حتي اگر توان مالي بالايي داريد و به دنبال فرش ماشيني "دستبافت گونه هستيد فرش هاي 1500 شانه كاشان گزينه بهتري براي شما خواهد بود!

 

چرا از سايت قالي كاشان خريد كنم؟


خريد اينترنتي فرش يكي از آسان ترين راه ها براي خريد فرش ماشيني مورد نظر شما است .  در سايت قالي كاشان شاهد مجموعه اي نفيس از برترين فرش هاي 700 شانه از سرشناس ترين و مطرح ترين برندهاي فرش ماشيني كاشان هستيد و مي توانيد ضمن مشاهده و مقايسه اين فرش ها با هم، فرش مورد نظر خود را به صورت مستقيم از كارخانه توليد كنند و به قيمت درب كارخانه خريداري كنيد، و با ارسال رايگان در اسرع وقت تحويل بگيريد! 

مجموعه قالي كاشان با اعتماد كامل به كيفيت و مرغوبيت بالاي فرش هاي عرضه شده در اين سايت، با افتخار علاوه بر گارانتي 120 ماهه فرش هاي خريداري شده ، خريدهاي شما را شامل ضمانت بازپرداخت وجه نيز مي كند!


برچسب: فرش 700 شانه ، فرش بادوام ، فرش ارزان ، فرش كاشان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۱:۵۳ توسط:الهام مهرجو موضوع: نظرات (0)