فرش افشان کاشان فرش افشان کاشان .

فرش افشان کاشان

وبژگی های فرش 4 متری

 فرش 4 متری

فرش یکی از لازم خانگی است که نقش به سزایی در چیدمان و زیبایی دکوراسیون منزل شما دارد . ابعاد فرش نیز تاثیر خاصی در نحوه چیدمان دکوراسیون و راحتی و آسایش شما دارد . فرش 4 متری یا قالیچه یکی از ابعاد فرش ماشینی است که امروزه خریداران زیادی دارد . برخی افراد با وجود این که فرش با سایز بزرگتر نیز برای آن ها مناسب است  ترجیح می دهند فرش خود را در سایز های کوچک تر تهیه نمایند . در این مقاله قصد داریم شما را با فرش 4 متری که یکی از سایزهای استاندارد فرش ماشینی است آشنا کنیم . 

ویژگی های فرش 4 متری 

فرش 4 متری از ابعاد استاندارد فرش ماشینی با عرض 1.5 و طول 2.25 است . این فرش ماشینی به عنوان قالیچه نیز شناخته می شود و با کوچک تر شدن خانه ها و اتاق ها رواج زیادی در بین خریدارن فرش ماشینی پیدا کرده است .

با توجه به ابعاد کوچک این فرش و وزن کمتر آن جا به جایی و حمل و نقل آن بسیار آسان است . این سایز از فرش در تمام شانه های فرش ماشینی با جنس های مختلف و از هر طرح بافته می شود . ولی اکثرا طرح های مدرن ، فرش های شنل و فانتزی در این متراژ از فرش ماشینی پرفروش هستند .

فرش 4 متری در دکوراسیون 

این فرش سایز کوچک معمولا در پذیرایی و نشیمن استفاده نمی شود و در این بخش از منزل از فرش های ماشینی با متراژ بالاتر استفاده می شود . فرش سایر 4 متری در اتاق های کوچک تر مانند اتاق خواب کاربرد دارد .

این فرش ماشینی در دکوراسیون های مدرن جایگاه خاص خود را دارد . همان طور که قبلا اشاره کردیم فرش های فانتزی و مدرن نسبت به فرش های کلاسیک اکثرا در این سایز فروش دارند . فرش اتاق کودک نیز از این قاعده مثتثنی نیست . چرا که وزن کمتر فرش باعث سهولت در شست و شو و جا به جایی آن است .

فرش های ماشینی با سایز 4 متر و یا گلیم ها در این سایز در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند . هم چنین فرش های شنل ، فرش شگی یا پرز بلند و فرش های فانتزی نیز در اتاق های شخصی و یا اتاق کودک بسیار مورد استفاده قرار می گیرند . 

با خرید از فرش کاشان , به دلیل سفارش و خرید مستقیم فرش از کارخانه اطمینان داشته باشید که فرش شما در تمام ابعاد به راحتی قابل دسترس برای شما خواهد بود . 


برچسب: فرش 4 متری، قالیچه، خرید قالیچه، فرش کوچک، فرش ماشینی، قالی کاشان، خرید فرش کاشان، فرش متراژ 4، فرش جدید،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۳۰:۱۶ توسط:الهام مهرجو موضوع: نظرات (0)

ویژگی های فرش 6 متری

 فرش 1200 شانه طرح گنبد زمینه سرمه ای کاشان

فرش از عوامل مهم در زیبایی دکوراسیون منزل شما است . علاوه بر جنس فرش ، شانه فرش و تراکم فرش ، طرح و رنگ آن عامل دیگری نیز در هنگام خرید فرش ماشینی باید در نظر داشنته باشیدد و آن متراژ یا همان سایز فرش است . انتخاب سایز فرش بستگی به متراز اتاق شما و نوع دکوراسیون شما دارد . یکی از فرش های متداول در بین خریداران فرش 6 متری است که در این جا به بررسی ویژگی های آن می پردلزیم . 

ویژگی های فرش 6 متری

فرش 6 متری یکی از سایز های استاندارد در فرش های ماشینی است . ابتدای تولید فرش ماشینی اکثرا فرش های 12 متر و 9 متر بافته می شدند . اما با تغییر دکوراسیون ها و کوچک تر شدن منازل ، این فرش ماشینی نیز تولید شده و از ابتدای تولید خریدارن زیادی دارد . با کوچک تر شدن سایز فرش وزن آن نیز کمتر خواهد شد ، اما مورد مهم دیگری که در وزن فرش تاثیر دارد ، شانه فرش است . هم چنین جنس الیاف بافته شده در آن نیز در این قضیه تاثیر زیادی خواهد داشت .

طول و عرض فرش با مترا ژ متر 2 متر در 3 متر است . این فرش ماشینی اهمیت زیادی در دکوراسیون دارد ، به خصوص در دکوراسیون های مدرن .

فرش متراژ 6 متر در دکوراسیون 

فرش 6 متری در بخش های کوچک تر از منزل به کار می رود . هم چنین افرادی که نشیمن کوچک دارند و یا چیدمان مدرن در دکوراسیون خود استفاده می کنند از مشتریان این فرش ماشینی هستند .

اگر این فرش ماشینی را در اتاق خواب استفاده می کنید ، توصیه مااین است که گوشه های دیوار به اندازه 50 الی 60 سانتی متر خالی باشد تا زیبایی بیشتری داشته باشد .

مهم ترین چیزی که کمک زیادی به شما می کند تا تشخیص دهید این فرش ماشینی برای اتاق شما مناسب است یا خیر انتخاب نوع دکوراسیون است . هم چنین با در نظر گرفتن ابعاد اتاق خود و سلیقه خود ، می توانید تشخیص دهید که آیا این فرش برای شما مناسب است یا خیر ؟


برچسب: فرش 6 متری، فرش کاشان، قالی کاشان، فرش زیبا، فرش مدرن، قالیچه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۲:۴۲ توسط:الهام مهرجو موضوع: نظرات (0)

ویژگی های فرش 9 متری

 فرش 9 متری

فرش یکی از لوازم مهم و تاثیر گذار در دکوراسیون منزل شما است .قبل از خرید فرش ماشینی با اصطلاحات متداول فرش باید آشنا باشید تا انتخابی مناسب داشته باشید . هم چنین ویژگی های زیادی در هنگام خرید فرش ماشینی در انتخاب شما دخالت دارند مانند شانه فرش ، جنس نخ ، طرح و رنگ فرش و ... . سایز فرش نیز یکی دیگر از عوامل مهم است که در چیدمان و زیبایی دکوراسیون شما نقش به سزایی دارد . فرش 9 متری یکی از سایزهای محبوب و متعارف در بین خریداران فرش ماشینی است . در این مقاله با ویژگی های این متراژ از فرش آشنا خواهید شد . 

ویژگی های فرش 9 متری 

فرش 9 متری از متداول ترین متراژ مورد استفاده فرش ماشینی است . اندازه متوسط و متعارف این فرش ماشینی آن را  برای هر قسمت از منزل شما مناسب می کند . ابعاد این فرش به صورت عرض 2.5 متر و طول 3.5 متری است . فرش با متراژ 9 متر ، قیمت گران تر نسبت به متراژ خود دارند ، دلیل این امر این است که دستگاه های فرش ماشینی توانایی بافت عرض 3 متر را داند و نیم متر از عرض از فرش ضایعات می شود و شرکت های تولیدی برای جبران این خسارت قیمت این متراژ از فرش را اضافه می کنند .

آن چه در قیمت این فرش ماشینی تاثیرگذار است جنس ، شانه و تراکم ، کیفیت الیاف به کار رفته در فرش و فاکتور های دیگر است .

فرش با متراژ 9 متر در دکوراسیون 

از آن جا که فرش با متراژ 9 متر اندازه ای متوسط و متعارف دارد در فضای منازل زیاد دیده می شود . این که فرش خود را در چه قسمت از منزل استفاده کنید ، شانه و جنس فرش نیز تعیین کننده آن خواهد بود .

این فرش ماشینی برای نشیمن و پذیرایی بسیار مناسب است . البته انتخاب ابعاد فرش بستگی به نوع دکوراسیون شما نیز دارد . در نوع متعارف از چیدمان ، فرش شما چند سانتی متر با لبه دیوار فاصله دارد . اما در دکوراسیون های مدرن ممکن است بخشی از کف اتاق بدون فرش باشد .

پیشنهاد ما به شما این است که اگر پذیرایی بزرگی دارید ، به جای استفاده از سایز های بزرگ از فرش ماشینی ، از چندین فرش 9 متری استفاده کنید .


برچسب: فرش 9 متری، فرش پر فروش، خرید فرش، فرش کاشان، قالی کاشان، قالیچه، فرش متراژ 9 متر، فرش خاص، خرید فرش 9 متری،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۰۹:۱۳ توسط:الهام مهرجو موضوع: نظرات (0)

ویژگی های فرش 12 متری

 فرش 1000 شانه طرح آویشه زمینه کرم چرک کاشان گل برجسته

فرش ماشینی در سایزهای استاندارد متفوات بافته می شود که بزرگترین سایز استاندارد در فرش های ماشینی فرش 12 متری می باشد . فرش 12 متری باعث یکپارچه تر شدن فرش در فضاهای بزرگ تر می شود . این فرش ماشینی ویژگی های خاص خود را دارد که در این مقاله به آن ها پرداخته خواهد شد . 

ویژگی های فرش 12 متری 

فرش 12 متری بزرگترین سایز متعارف بافته شده در بین فرش های ماشینی است . ابعاد این فرش ماشینی 3 * 4 است و ظاهر فرش مستطیل است . این فرش ماشینی در کیفیت ، جنس ، شانه و تراکم فرش و ویژگی های متفاوت بافته می شود . وزن این فرش ماشینی بسته به جنس به کار رفته در آن و مهم تر از همه شانه آن متغیر است و شانه های پایین تر فرش وزن بالاتر و شانه های بالاتر وزن کمتری خواهند داشت . چرا که در بافت فرش های با شانه پایین تر اتز الیاف ضخیم تر استفاده می شود . 

فرش 12 متری چگونه در فضای منزل استفاده شود ؟ 

همان طور که می دانید انتخاب سایز مناسب برای هر فضا از منزل اهمیت زیادی دارد . یکی از اصول انتخاب سایز فرش این است که لبه های فرش تا دیواره ی اتاق چند سانتی متر فاصله داشته باشد . آن چه در هنگام خرید فرش ماشینی باید در نظر داشته باشید این است که ابعاد فرش خود را به نسبت ابعاد اتاق انتخاب کنید . برای قسمت های بزرگتر منزل مانند پذیرایی ابعاد بزرگتر از فرش را انتخاب کنید و فرش با متراژ 12 متر برای پذیرایی های خیلی بزرگ مناسب تر خواهد بود .

فرش 12 متری در شانه های مختف برای هر قسمت از منزل کارایی خاصی دارد . مثلا اگر فرش شما در مکان پر رفت و آمد باشد ، فرش خود را در شانه های پایین تر مانند فرش 1000 و فرش 700 شانه شانه انتخاب کنید و اگر به زیبایی و بافت ریز در فرش اهمیت می دهید ، شانه های بالاتر مانند فرش 1200 شانه و فرش 700 شانه با متراژ 12 را انتخاب نمایید. 


برچسب: فرش 12 متری ، فرش ماشینی کاشان ، فرش با کیفیت ، قالی کاشان ، فرش ، خرید فرش 12 متری ، فرش ارزان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۶:۵۴ توسط:الهام مهرجو موضوع: نظرات (0)

فرش کاشان

 فرش کاشان

فرش کاشان از دیرباز در بین همه شهرها زبانزد بوده و از اعتبار خاصی برخوردار بوده است. در زمان قدیم که فرش ماشینی نبود ، مردم از فرش دستباف کاشان استفاده می کردند. اما با پیشرفت تکنولوژی و رورد فرش ماشینی به میدان ، استفاده از فرش دستباف کمتر شد. یکی از دلایل مه ، قیمت پایین تر فرش ماشیبنی نسبت به فرش دستباف بود و کسانی که توان پرداخت قیمت بالای فرش دستباف را  ندادشتند و تعداد آنها کم نبود از مشتریان فرش ماشینی شدند.

فرش ماشینی کاشان نیز مانند فرش دستباف آن ، از اصلت و کیفیت بالایی برخوردار است به طوری که نه تنها در کل ایران بسیار معروف است، بلکه به کشورهای دیگر نیز صادر می شود و مشتریان زیادی دارد. در فرش های ماشینی کاشان از طرح های اصیل ایرانی گرفته تا طرح و نقش های مدرن و خاص دیده می شود . علاوه بر تنوع بسیار بالا در طرح های بافته شده ، کیفیت ممتاز نخ و الیاف به کار رفته در این فرش های ماشینی نیز از ویژگی های مهم دیگر آن است . 

همه چیز در مورد فرش ماشینی کاشان


انواع متداول فرش کاشان فرش  700 شانه، فرش 1000 شانه ، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه است . تراکم در این فرش ها در بالاترین تراکم می باشد و بر کیفیت این فرش ها افزوده است. فرش 700 شانه کاشان دارای ترکم 2550 ، فرش 1000 شانه داری تراکم 3000 ، فرش 1200 شانه دارای تراکم 3600 و فرش 1500 شانه کاشان دارای تراکم 4500 است. علاوه بر شانه و تراکم بلا در فرش کاشان ، در تولید این فرش ها از نخ و الیاف مرغوب و درجه یک نیز استفاده شده که از دلایل دیگرو مهم محبوبیت فرش کاشان است. چرا که جنس الیاف استفاده شده در فرش رابطه مستقیمی با سلامت خانواده شما خواهد داشت. 

فرش های 700 شانه و 1000 شانه کاشان دارای نخ خاب بلند و بافت درش تر هستند. این فرش ها به دلیل خاب بلند که دارند برای نشستن و دراز کشیدن مناسب هستند و برای افرادی که به سبک سنتی زندگی میکنند مناسب ترند. فرش 1000 شانه کاشان بافت شبیه فرش دستباف دارند. فرش 1200 شانه و 1500 شانه ریزبافت هستند. فرش 1500 شانه قیمت در حدود یک برابر و نیم فرش 1200 شانه دارند اما فوق العاده ریزبافت هستند. ولی فرش های 1200 شانه دارای طرح ها فراوان و متنوع نسبت به فرش 1500 شانه هستند و برای هر سلیقه ای در  بین آن ها فرش پیدا خواهد شد.

گالری فرش کاشان از متنوع ترین طرح ها و فرش ها را در خود جای داده و کیفیت محصول شما را ضمانت می کند وشما محصولات باکیفیت و ممتاز را با کمترین قیمت درب منزل خود تحویل خواهید گرفت.


برچسب: فرش کاشان، قالی کاشان، فرش ماشینی زیبا، خرید فرش کاشان، تاریخچه فرش کاشان، قیمت فرش ماشینی کاشان، خرید فرش از کارخانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۱۰:۰۰ توسط:الهام مهرجو موضوع: نظرات (0)

دسته بندی طرح های فرش ایرانی

طبقه بندی طرح های فرش ایرانی  

فرش ایرانی دنیای پر رمز و رازی دارد. نقش های زیبا و دلربای این دردانه های هنر، هر کدام دنیایی هستند از مفهوم و طراوت و خلاقیت. فرش کاشان مجموعه ای از این طرح های زیبا را بر روی فر ش اجرا کرده و با ترکیب و تلفیق این طرح ها در کنار یکدیگر هنر ایرانی ر ابه اوج خود می رساند . در این مقاله قصد داریم به این دنیای زیبا با نگاهی عمیق تر بنگریم و با وسواس به کنکاش در انواع طرح های فرش ایرانی بپردازیم. با ما در این مقاله همراه باشید.

فرش های ایرانی و طبقه بندی آن ها

نقوش فرش ایران و نگاره های تزیینی آن و از همه مهمتر مفاهیم بنیادی و شاید هم راز آمیز آنها ، از جمله مباحث تخصصی فرش ایران می باشد که در طی چند دهه ی اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است .

از برکت بسیاری از این مطالعات در برخی موارد رمز پردازی و نماد گرایی نقوش فرش ایران نیز آشکار گشته و نتایج حاصله افزون بر سایر دلایل، بر ارزشهای هنری فرش ایرانی افزوده است ، قبل از پرداختن به مباحث جدیدی که در طی سالهای اخیر برای طبقه بندی فرشهای ایران مورد توجه قرار گرفته و همچنین مروری بر نظریات کارشناسان غربی در مورد نقشه های فرش ایران ، به معرفی یک طبقه بندی قدیمی از طرحهای فرش ایران می پردازیم که بیش از دو دهه از عمر آن می گذرد و می توان گفت امروزه مورد توجه و استفاده اغلب طراحان و تولید کنندگان فرش قرار گرفته و در مدارس و دانشگاهها نیز به عنوان طبقه بندی اصلی طرحهای فرش ایران معرفی می گردد .

در خصوص طبقه بندی صحیح و اصولی طرح های فرش ایران و همچنین مبانی بنیادی آن تا چند سال اخیر کار چندانی صورت نگرفته بود ، اما به تدریج مطالعات انجام شده به ویژه توسط کارشناسان و محققین ایرانی که متاسفانه هنوز از طرفداران زیادی برخوردار نیست، می رود تا دنیای جدیدی را از طبقه بندی علمی – هنری – طرح های فرش ایران را ارائه دهد .

در این طبقه بندی بدون توجه به دلایل شکل گیری و پیدایش طرحها و نقش ها و حتی ریز نقش های مورد استفاده در فرش ، فقط با توجه به نوع آرایه ها و تزیینات طرح و همچنین اشکال تقلیدی به کار رفته و حتی با توجه به نوع تقسیم بندی متن فرش و جای گیری اشکال و تصاویر در آنها به دسته بندی طرح های فرش ایران پرداخته اند و سپس با قیاس کلیه ی طرح های سایر فرش ها و توجه به وجوه مشترک طرح در هر فرش با طبقه بندی مذکور ، به اصطلاح تمامی طرح های فرش ایران را در این فهرست گنجانیده اند. در اینجا با این طبقه بندی آشنا می شویم .

بر اساس این طبقه بندی طرح های فرش ایران به 19 دسته اصلی طبقه بندی و هر یک نیز به چند شاخه ی کوچکتر تقسیم می گردند که عبارتند از:

دسته 1: طرح های افشان

در این طرح کلیه ی بند ها و نگاره های فرش پیوستگی و ارتباط کاملی دارند به نحوی که به نظر می رسد نقاش از هنگام شروع طرح تا پایان آن قلم از کاغذ بر نداشته و یک ارتباط مداوم بین قسمتهای مختلف نقش بوجود آورده ، به عبارت ساده تر همان گونه که از نام نقوش این گروه پیداست ، تمامی گل و برگ ها و بند های موجود در طرح ، در متن فرش پراکنده و افشان شده اند . طرحهای افشان اصولاً به گونه ای طراحی می شوند که هیچ یک از گل و برگها قرینه نداشته و اصول قرینه نگاری در آن وجود ندارد . انواع مختلف طرح های افشان عبارتند از : افشان دسته گلی ، افشان حیوان دار ، افشان ختایی و ...

دسته 2: طرح های اسلیمی


قالب اصلی این طرح بر مبنای گردش های منظم و بغایت سنجیده ی بند های اسلیمی است . از آنجایی که اسلیمی خود دارای انواعی است لذا با توجه به نوع و شکل آن نیز می توان طرح های اسلیمی را طبقه بندی نمود . معروفترین طرح آن ، اسلیمی جهان اژدر است . در این نوع اسلیمی به دو شاخه تقسیم شده و حالتی شبیه به فکین اژد ها را به وجود می آورد . انواع مختلف طرح های اسلیمی عبارتند ار : اسلیمی بندی ، اسلیمی افشان ، اسلیمی لچک و ترنج

 
دسته 3: طرح های شاه عباسی 

اساس کلیه طرح های شاه عباسی بر مبنای کاربرد گل معروف شاه عباسی در این طرح است . در این طرحها گل های شاه عباسی به همراه بندهای ختایی و گاه تلفیق آنها با اسلیمی ها ، انواع مختلفی از نقوش فرش را ارائه می دهند . انواع طرح های این گروه عبارتند از : لچک و ترنج شاه عباسی ، افشان شاه عباسی ، شاه عباسی درختی ، شاه عباسی شیخ صفی ، شاه عباسی جانوری و ...

 
دسته 4: طرح های آثار باستانی و ابنیه اسلامی 

کلیه ی طرح هایی که ملهم از نقوش و اشکال تزیینی بناها ، عمارات و کاشی کاری های آنها می باشند در این گروه جای دارند . البته طراحان فرش در برخی از طرح های اصلی نقوش این بناها حسب سلیقه ی خود تغییراتی را وارد نموده اند اما ساختار و تشابه اصلی طرح فرش با طرح اصلی بنا کاملا حفظ گردیده است .
معروفترین طرح های این گروه عبارتند از :
گنبد مسجد شیخ لطف الله ، سردر امامزاده محروق ، گنبد مسجد امام ، تخت جمشید ،‌ طاق بستان مسجد جامع اصفهان و ...

 
دسته 5: طرح های بته ای (بته جقه) 


کلیه طرح های این گروه بر مبنای کاربرد بته جقه است و به انواع و اقسام مختلف به تزیین متن و حاشیه فرش با بته جقه ها می پردازد . انواع مختلف طرح های بته جقه ای که هر یک به گونه ای شیوه یافته اند عبارتند از : بته میری ، بته خرقه ای ، بته قلمکار، بته کردستانی و ...


دسته 6: طرح های اقتباسی 

گفته می شود اغلب طرح های این گروه شباهت زیادی با طرح های فرش مناطق مرزی ایران و کشورهای همسایه و حتی سایر کشورها دارد و به همین دلیل آنها اقتباسی می نامند مانند طرح های معروف به قفقازی و گوبلنی

 
دسته 7: طرح های واگیره ای (بندی) 

طرح اصلی آن به گونه ای است که سراسر فرش هم از جهت طول و هم از جهت عرض به قطعات منظم تقسیم شده و هر قسمت توسط خطوط و یا بند هایی به قسمت همجوار می پیوندد و به این ترتیب از به هم پیوستن این قسمت ها و بند های آنها کل طرح بوجود می آید . طرح های اصلی این گروه عبارتند از : بندی اسلیمی ، بندی خشتی ، بندی ترنجدار ، بندی شیر و شکری ، بندی شاخه گوزنی ، بندی دسته گلی ، بندی مینا خانی و...

 
دسته 8: طرح های درختی 

در طرح های این گروه درخت و درخچه های کوچک و بزرگ به ویژه به صورت انفرادی ترکیب اصلی را تشکیل داده اند و با اجزای دیگری ترکیب شده اند. معروفترین طرح های این گروه عبارتند از : درختی سبزیکار ، و درحتی حیواندار.

  
دسته 9: طرح های شکار گاهی 

بنیاد اصلی این گروه از طرحها نمایش صحنه های شکار و شکار گاه است . به نحوی که در قسمتهای مختلف طرح یک سوار کار با وسیله ای همانند تیر و کمان یا نیزه مشغول شکار آهو و یا سایر جانوران است .


دسته 10: طرح های ترکمن 

طرح های ترکمن همگی در گروه نقوش هندسی قرار دارند و به صورت ذهنی بافته شده اند . معروفترین طرح های ترکمن در ایران که در این گروه نام برده می شوند ،عبارتند از : غزال گز، قاشقی، آخال و ...

 
دسته 11: طرح های ماهی در هم 


طرح ماهی در هم از قدیمی ترین و رایج ترین طرح های فرش ایران است . این طرح اغلب به صورت یک واگیره می باشد و بافنده همان واگیره را در طول و عرض فرش تکرار می کند . در این طرح یا واگیره یک حوض به صورت لوزی با چهار برگ – ماهی در اطراف آن مشاهده می شود .

طرح ماهی در هم در نقاط مختلف ایران به نامهای مختلفی مشهور است . مهمترین انواع آن عبارتند از :
ماهی فراهان ، ماهی زنبوری ، ماهی کردستان و ریز ماهی

 
دسته 12: طرح های گل فرنگ 


کلیه طرح های این گروه بر مبنای گلهای طبیعی بویژه گل رز با رنگهای بسیار روشن نظیر زرد ، آبی و سرخ می باشد . انواع طرحهای گل فرنگ عبارتند از: گل فرنگ بیجار ، گل فرنگ دسته گلی گل فرنگ گل و بلبل ، لچک و ترنج گل فرنگ ، افشان گل فرنگ و ...

 
دسته 13: طرح های قابی (خشتی) 

متن فرش در این طرح ها به قسمتها یا قابهای مختلفی تقسیم گشته که به طور منظم در کنار هم قرار دارند و در داخل هر قاب با گل و برگ های مختلفی تزیین شده است . معروفترین طرحهای قابی عبارتند از: قابی بختیار و قاب قرانی

 
دسته 14: طرح های گلدانی 

ویژگی اصلی این طرح وجود یک یا چند گلدان در اندازه های مختلف است که تمام متن فرش را می پوشاند . اما اغلب طرحهای گلدانی دارای گلدانی بزرگ در یک طرف فرش هستند که شاخه های گل های آن تمام متن فرش را می پوشاند . معروفترین طرحهای گلدانی عبارتند از :
گلدانی هزار گل ، گلدانی محرابی ، گلدانی ظل السطانی

دسته 15: طرح های محرابی 

طرح اصلی در این گروه بر مبنای محراب است . همان مکانی که در مساجد ، مکان نمازگذاران امام جماعت است . در این طرحها معمولا محراب را با تزییناتی از قبیل قندیل ، گلدان ، و حتی درخچه های کوچک می پوشانند و گاه دو طرف محراب را با ستونهای بزرگی که سقف محراب بر روی آن قرار دارد نشان می دهند انواع طرحهای این گروه عبارتند از : محرابی قندیلی ، محرابی گلدانی ، محرابی درختی

 
دسته 16: طرح های ایلی و عشایری 

این طرح ها عموما توسط عشایر ایران بافته می شوند و اغلب نگاره ها و تزیینات طرح ملهم از ذهن قالیبافان است . در این طرح ها قرینه بودن چندان معنا ندارد و ختی همین ویژگی و سادگی نقوش از عوامل اصلی زیبایی طرح های این گروه است . طرح های فرش عشایر قشقایی ، شاهسون ، بلوچ و ... در این گروه جای می گیرند .

 
دسته 17: طرح های محرمات 

در این طرح کل متن فرش از جهت طولی به چند ردیف موازی تقسیم میگردد و درون این ردیفها با نگاره هایی همچون بته جقه ، انواع اسلیمی و یا ختایی و گل و برگهای دیگر تزیین می گردد . به عبارت دیگر متن فرش به صورت راه راه می باشد ، محرمات بته جقه ای معروفترین طرح این گروه است.


دسته 18: طرح های هندسی 

همان گونه که از نام طرح های این گروه پیداست ، کلیه نقوش این گروه به صورت هندسی و با استفاده از خطوط زاویه دار به وجود می آیند . مهمترین انواع طرحهای هندسی عبارتند از :
هندسی کف ساده ، هندسی جوشقان ، هندسی خاتم شیراز ، هندسی لچک و ترنج و هندسی قابی

 
دسته 19: طرح های تلفیقی 

طرح های این گروه به مرور زمان و با ادغام شدن طرح های مختلف بوجود آمده است و دهها و بلکه صدها نوع از آن را می توان در میان مناطق مختلف ایران مشاهده کرد . برخی از طرح های تلفیقی به جهت تلفیق زیبا و صحیح نقوش مختلف از جذابیت بالایی برخوردارند . اما برخی از آنها ناشی از تلفیق نابهنجار چند طرح می باشند . گونه های مختلفی از طرحهای تلفیقی را می توان نام برد مانند لچک و ترنج تلفیقی ، تلفیقی دسته گلی ،تلفیقی گل فرنگ ، تلفیقی هندسی و ...


دسته بندی های دیگر از طرح های فرش ایران 

آنچه که شرح آن رفت در واقع یک طبقه بندی ساده و قدیمی از طرحهای فرش ایران بود که هم اکنون نیز مورد استفاده بسیاری از طراحان و حتی کارشناسان فرش قرار می گیرد . عده ای تغییرات خاصی در این طبقه بندی به وجود آورده اند و تعداد این گروه را به 20 الی 25 گروه گسترش داده اند .

عده ای دیگر شیوه ی به اصطلاح علمی تری را در پیش گفته اند و گروههای اصلی را به دو یا سه طرح اصلی تقسیم نموده اند .

یک گروه را را طرحهای الهام یافته از طبیعت دانسته اند و گروه دوم را طرحهایی می دانند که علت اصلی بوجود آمدن آنها خلاقیت هنری بوده ، به اصطلاح عامل خلق آنها بشر بوده است مانند طرحهای مشهور به ابنیه تاریخی ، طرحهای ذهنی عشایری ، طرحهایی که به نام شهر ها شهرت یافته اند و طرحهای تلفیقی ، سپس کلیه طرحهایی را که قبلا نام برده شد در ذیل هر یک از این دو گروه قرار می دهند .

اما صرف نظر از نحوه ی تقسیم بندی ، اغلب اینان تحت تاثیر همان گروهای اصلی نام برده شده قرار داشته و هر یک به شیوه ی دیگری سعی داشته اند همان طبقه بندی قدیمی را به شکل جدیدی ارائه نمایند و به همین دلیل است که در نام گذاری طرحهای اصلی و گروهای فرعی هر یک ، تفاوت خاصی مشاهده نمی شود .

 


منبع: https://www.beytoote.com/art/farsh/iranian-carpets1-classify.html


برچسب: طرح فرش ، فرش ایرانی ، خرید فرش ، فرش ماشینی ، طرح و نقش فرش، فرش ایرانی، قالی کاشان ، خرید فرش،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۱:۱۴ توسط:الهام مهرجو موضوع: نظرات (0)

فرش ماشینی و فراز و فرودهای آن

تاریخچه فرش ماشینی در ایران


فرش ماشینی چیست؟ 


فرش ماشینی گونه‌ای مصنوعی از قالی است که بر خلاف فرش دستبافت توسط ماشین‌آلات صنعتی بافته می‌شود. به دلیل سرعت تولید و همچنین ارزان بودن مواد اولیه نسبت به فرش دستبافت قیمت ارزان تری دارد و از مزایای آن ساده‌تر بودن اجرای آن، بهتر بودن نقش و باکیفیت‌تر انواع تصاویر هنری و شخصی روی آن است.

تاریخچه فرش در ایران 


پیشینه تلاش برای تولید فرش در ایران، به هزاره دوم پیش از میلاد می‌رسد. فرش پازیریک کهن‌ترین فرش جهان، اثری ایرانی است. آثار گران‌بها و زیبایی که از بخش‌های مختلف ایران به دست آمده، گواه آن اند که منسوجات ارزشمند و بحث‌برانگیزی در این دوران وجود داشته‌اند، ازجمله تابوت سفالی دوران دالما، کردستان، همچنین آیینه? مسیِ زنگ‌زده? نوعِ ایلامی در تپه سیلک و سایر مناطق.

بعد از گذشت هزاره‌های متمادی، تقریباً در هزاره دوم پیش از میلاد، انسان توانست چگونگیِ به‌هم‌ ریسیدنِ نخ‌ها و ساختنِ طناب را کشف کند. این اکتشاف مانند تمام اکتشاف‌های تاریخ فواید بسیار سودمندی برای هنر و صنعتِ آن دوران داشت. از جمله آن که از رشته‌های درهم‌تنیده? طناب مانندی برای زیباییِ ریشه‌های فرش استفاده می‌کردند. آثار به‌دست‌آمده از مناطقی مانند گورهای مارلیک، قلعه? کوتی در دیلمان، و همچنین حسنلو نزدیک ارومیه شاهدهایی بر این ادعا هستند.

 
تاریخچه پیدایش فرش ماشینی


تاریخچه پیدایش فرش ماشینی در ایران نشان می‌دهد که این محصول در ایران عمری تقریباً 40 ساله دارد. در ابتدای دهه 50 اولین فرش ماشینی تولید داخل در کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان توسط ماشین‌های مخمل بافی ژاکارد و با الیاف مصنوعی براق و پرز نسبتاً کوتاه و وزن سبک، بافته و روانه بازار گردید. همزمان با آن عده‌ای از تجار، فرش‌هایی با همین مشخصات و تا حدی مرغوب‌تر از کشور بلژیک وارد بازار ایران نمودند و سلیقه ایرانی را با پدیده فرش ماشینی آشنا کردند.

با مشاهده استقبال نسبتاً مطلوبی که مردم از فرش ماشینی به عمل آوردند صاحبان گروه صنعتی بهشهر که از کارخانه‌داران و سرمایه‌گذاران خوشنام کشور بودند، اقدام به تأسیس شرکت بزرگی به نام شرکت صنایع کاشان نمودند که فعالیت آن در زمینه تولیدات مواد مرتبط با فرش و همچنین خود فرش ماشینی بود و اولین محصول آن در سال 1353 به بازار عرضه شد. این محصول با نمونه‌های قبلی کاملاً متفاوت و شباهت‌های زیادی به فرش دستباف داشت که به خصوص نوع پشمی آن فوق‌العاده مورد اقبال عمومی قرار گرفت. متعاقب آن شرکت‌های دیگری از جمله شرکت شهباف که بعدها به فرش گیلان تغییر نام داد و همچنین شرکت‌های فرش پارس و مولن روژ (نقش ایران) و فرش اکباتان تأسیس و به رقابت پرداختند.


فراز و فرودهای فرش ماشینی ایران 


این امر تا اواخر سال 57 به‌طور معمول ادامه داشت و شرکت‌های بزرگ تولیدکننده فرش با هم در حال رقابت بودند. پس از مصادره اموال و کارخانجات تعدادی از سرمایه‌داران ایرانی در سال 58 از جمله شرکتهای ملی (مصادره شده)، کارخانجات فرش ماشینی موجود نیز چون صدها واحد تولیدی دیگر زیر پوشش مدیریتی سازمان‌های دولتی مثل سازمان صنایع ملی ایران، بنیاد مستضعفان و جانبازان و … درآمد و مدیران دولتی اکثراً کم تجربه و بیگانه با مسائل صنعت، به مدیریت این کارخانجات بزرگ و با ارزش منصوب شدند و از آن پس منحنی حیات این کارخانجات به سراشیبی افتاده و رو به افول نمود.

در سال 57 تعدادی از متخصصان صنعت نساجی و دست‌اندرکاران صنعت فرش ماشینی و همچنین پاره‌ای از کارخانه‌داران که تا آن زمان در رشته‌های دیگر نساجی فعال بودند به فکر ایجاد واحدهای جدید فرش ماشینی افتادند و کارخانجاتی از قبیل قالی سلیمان، فرش مشهد، فرش شیراز (دناژ)، فرش مازندران، فرش باستان و ستاره کویر و تعدادی دیگر در گوشه و کنار کشور و با ماشین‌های مربوط به آن زمان مثل وندویل ALD61 و AL1 و TEXTIMA شروع به کار نمودند و از همین‌جا سیر تحول فرش ماشینی در بخش خصوصی و توقف یکی پس از دیگری کارخانجات بزرگ موجود تحت پوشش دستگاه‌های دولتی آغاز شد.

با انتقال تدریجی متخصصان شاغل در کارخانه‌های بزرگ به کارخانه‌های نوپا رقابت جدیدی در زمینه تولید فرش ماشینی در میان واحدهای بخش خصوصی درگرفت، ولی تحول اساسی در صنعت فرش ماشینی در کشور از سال 65 شروع شد که این سیر تحول موجب ایجاد بیش از 1600 واحد کوچک و بزرگ تولیدکننده فرش گردید که در حال حاضر مشغول رقابتند.

 
فرش ماشینی کاشان و آران و بیدگل تحول بزرگ در دنیای فرش ماشینی 


در سال های اخیر، کارخانجات بسیاری توسط بخش خصوصی برای تولید فرش ماشینی در کاشان و آران و بیدگل مشغول به کار و تولید شده اند. به طوری که بیش از 40 درصد فرش ماشینی تولید شده در کشور در این کارخانجات تولید می شود.

از ویژگی های فرش ماشینی کاشان ، تنوع بالا در طرح و رنگ فرش و جنس به دلیل رقابت بسیار زیاد در تولید فرش ماشینی در این خطه است. قبل از خرید فرش ماشینی با ویژگی های فرش باید آشنایی داشته باشید تا فرش مناسب خود را بیابید . علاوه بر این، همین بازار رقابتی موجب کاهش قیمت تمام شده توسط کارخانجات فرش ماشینی کاشان نسبت به فرش های تولید شده در شهر های دیگر است. 

پیشینه زیاد تولید فرش در شهر کاشان، موجب بالا بودن تجربه تولیدکنندگان و همینطور دسترسی ساده آن ها به همه ملزومات تولید فرش ماشینی در یک مکان شده است.

علاوه بر این که همین رقابت بالا در تولید فرش ماشینی، سبب می شود که جدیدترین تکنولوژی های تولید فرش ماشینی در کاشان و آران و بیدگل برای تولید مورد بهره برداری قرار گیرد. از جمله فرش شگی , سجاده فرش , فرش گل برجسته , فرش کلاریس و محصولات متنوع دیگر که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند . 


برچسب: فرش ماشینی ، فرش کاشان ، تاریخچه فرش ایرانی ، قالی کاشان ، قالی ایرانی ، فرش ، سیر تکامل فرش ماشینی،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۲:۱۹ توسط:الهام مهرجو موضوع: نظرات (0)

فرش سجاده ای کاشان

فرش سجاده ای و ویژگی های آن

سابقه ظهور فرش سجاده ای در صنعت فرش ماشینی، به دهه هفتاد بر می گردد. بنابراین می توان گفت این نوع فرش، یک فرش جوان است. کاربرد این فرش به حرم ها، مساجد، حسینیه ها و نمازخانه های مراکز دولتی و مذهبی محدود می شود. این فرش ماشینی باعث راحتی شما در مرتب کردن صفوف نمازگزاران خواهد شد . هم چنین به راحتی می توانید این فرش ها را شست و شو کرده و جا به جا نمایید . به همین دلیل این فرش بهترین انتخاب برای این فضاهای پر رفت و آمد است . در سال های اخیر اقبال نسبت به فرش سجاده ای کاشان افزایش چشمگیری داشته است. در این مقاله با ما همراه باشید تا به ویژگی های استفاده از فرش سجاده ای در نمازخانه مورد نظر خود پی ببرید.

فرش سجاده ای، راه حلی ساده برای مرتب کردن صفوف نمازگزاران 


یکی از مزایای فرش سجاده ای که موجب اقبال هیات امنای مساجد و مسئولین ادارات دولتی شده است، توانایی این فرش در مرتب کردن صفوف نمازگزاران است. در گذشته به این منظور از ملافه های طویل که با عرض 20 الی 30 سانت بریده شده بود، استفاده می کردند، به طوری که نمازگزاران، مهر نماز را بر روی این ملافه ها قرار می دادند.

با استفاده از فرش سجاده ای، دیگر نیازی به استفاده از وسایل کمکی و نیروی کمکی نیست و صفوف نمازگزاران به طور ذاتی مرتب خواهد شد. این مزیت در مکان های بزرگ تر (مثل حسینیه ها و حرم ها) با تعداد نمازگزاران زیاد بیشتر به چشم می خورد. چرا که مرتب کردن صفوف نمازگزاران در چنین مکان هایی حتی با کمک تعداد زیاد خادم، کاری طاقت فرسا است.

فرش سجاده ای، شکیل و ارزان 


یکی از مزایای فرش سجاده ای نسبت به فرش های سنتی این است که در فرش های سنتی، فرش در اندازه های استاندارد، مثلا فرش 12 متری، فرش 9 متری و فرش 6 متری بافته می شود. این اندازه های استاندارد، معمولا برای منازل مناسب هستند. زیرا در معماری های سنتی، اندازه اتاق ها هم با همین استاندارد در نظر گرفته می شد تا فرش به اصطلاح گوش تا گوش اتاق را بگیرد و در معماری های مدرن، فرش معمولا فقط قسمت مرکزی اتاق را می پوشاند و در دیگر قسمت های اتاق، پوشش اغلب سرامیک یا پارکت نمایان است.
اما در فضای مساجد، هدف استفاده حداکثری از فضا به منظور جا دادن بیشترین تعداد نمازگزاران در مسجد است. با این هدف، تمام فضای مسجد، باید پوشانده شود. از آن جایی که معمولا مساجد با اندازه های استاندارد ساخته نمی شوند، رسیدن به این هدف با فرش های با اندازه استاندارد، مشکل است.
استفاده از فرش های با اندازه سفارشی هم به این منظور، با توجه به اندازه بزرگ مساجد، گران تمام می شود. فرش سجاده ای یک فرش رولی است و به میزان مورد نیاز از طول فرش بریده می شود و مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین در یک طول از مساحت مسجد، شما یک قطعه فرش سجاده ای بدون برش می توانید پهن کنید.
با این توضیحات خرید فرش سجاده ای، یک راه ارزان برای پوشاندن کل فضای مسجد به صورت شکیل است. علاوه بر این که فرش رولی به سادگی قابل جمع کردن و پهن کردن است و این ویژگی استفاده از فرش مسجد را ساده تر می کند.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش سجاده ای 


مانند هر نوع فرش دیگری، عوامل زیادی بر قیمت فرش سجاده ای موثر هستند. جنس نخ خاب، جنس نخ تار، جنس نخ پود، شانه و تراکم فرش از جمله این عوامل هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عوامل و ویژگی های موثر در قیمت فرش ماشینی، مقاله اطلاعات جامع درباره فرش ماشینی را مطالعه نمایید. البته این فرش ماشینی اکثرا به صورت 700 شانه و حتی شانه های پاین تر بافته می شود . فرش 700 شانه دارای دوام بالاتر و خاصیت برگشت پذیری بیبشتر نسبت به سایر فرش های ماشینی با شانه بالاتر است . 

خریداینترنتی فرش سجاده ای قالی کاشان 

یکی از مزیت های خرید فرش سجاده ای قالی کاشان این است که به دلیل محدودیت استفاده از فرش های سجاده ای طرح و رنگ آنها نسبت به فرش های سنتی در فروشگاه ها تنوع کمتری دارند . شما در مجموعه فرش سجاده ای قالی کاشان می توانید طرح ها و رنگ های متنوعی را پیدا کنید .

هم چنین به دلیل این که محصولات ما به صورت مستقیم از کارخانه خریداری می شوند با قیمت کمتر، بدون واسطه و درب منزل برای شما ارسال خواهند شد.

 

برچسب: سجاده فرش ، فرش بادوام ، فرش مناسب مسجد ، فرش ماشینی ، قالی کاشان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۳۲:۱۴ توسط:الهام مهرجو موضوع: نظرات (0)

ویژگی های فرش گل برجسته

 

فرش ماشینی گل برجسته از تکنولوژی های جدید در صنعت فرش ماشینی است که با ورود خود به عرصه فرش ماشینی طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است . تفاوت این فرش زیبا در این است که بر خلاف سایر فرش های ماشینی که تخت بوده و ارتفاع خاب آن در تمام فرش یکسان است ، خاب فرش در برخی نقاط دارای برجستگی است و ارتفاع نخ خاب در برخی گل ها و طرح های فرش بلندتر است .

بافت فرش ماشینی گل برجسته به چه صورت است ؟ 

تکنولوژی فرش گل برجسته بر روی فرش های 700 شانه ، 1000 شانه ، 1200 شانه و 1500 شانه پیاده می شود . این فرش ماشینی دست آوردی است که همه تولیدکنندگان فرش ماشینی به آن دسترسی نداشته و برخی شرکت های تولید کننده فرش ماشینی قادر به بافت فرش با گل های برجسته هستند . این فرش های ماشینی به صورت هیت ست شده هستند که خاصیت ضدحساسیت ، مقاوم در برابر شست و شو و حرارت دارند . تفاوت این فرش ماشینی با فرش ماشینی ساده در نوع چله کشی و نوع خاب آن است . برجستگی های فرش در قسمت آهار مشخص می شوند . برای ایجاد برجستگی در قسمت های فرش از چند نوع نخ هایبالیک و آکریلیک استفاده می شود. نخ هایبالیک در بخش آهار بر اثر حرارت حالت فرو رفتگی پیدا کرده و قسمت های برجسته فرش مشخص می شوند .

مزایای فرش با گل های برجسته 

فرش گل برجسته ظرافت و زیبایی خاصی دارد ، به طوری که 50 درصد از بازار فرش های صادراتی را در اختیار گرفته است . در بافت این فرش ماشینی از جدید ترین تکنولوژی در بافت فرش ماشینی استفاده می شود. جلوه و زیبایی این فرش ماشینی در دکوراسیون شما انکار نشدنی است و برای دکوراسیون های مدرن و شیک ، فوق العاده اند . ضخامت در بخش های برجسته فرش 7 الی 9 میلی متر است که به دلیل تراکم بالا می باشد . بالا رفتن تراکم فرش باعث ظرافت و نازک تر شدن فرش می شود . بافت گل های برجسته بر روی فرش بر روی تمام طرح های فرش ماشینی قابل اجرا است ، اما استفاده از آن در طرح های سننتی و خلوت جلوه زیباتری به همراه دارد . در صورت خرید نمونه های باکیفیت از این فرش ماشینی ظریف و زیبا ، این فرش ماشینی دوام بالایی برایش ما خواهد داشت .

معایب فرش گل برجسته 

هر محصول در کنار مزایا و ویژگی های مثبتی که دارد دارای ایراد هایی نیز می تواند باشد . در کنار زیبایی و ظرافت به کار رفته در این فرش ماشینی زیبا و ظریف نکاتی را باید در نظر داشته باشبد . این فرش ماشینی به دلیل تفاوت ارتفاع خاب که در آن وجود دارد ، نظافت و جارو زدن آن سخت تر خواهد بود و زودتر نیز کثیف می شوند . نظافت و تمیز کردن فرش باید به صورت دقیق و کامل صورت بگیرد ، چرا که در صورت باقی ماندن گرد و غبار و خرده های غذا و کثیفی در آن ، به مرور عمر فرش شما را کوتاه می کند . هم چنین شست و شوی فرش به صورت غیراصولی باعث از بین رفتن ظاهر و زیبایی فرش می شود . فرش های گل برجسته قیمت نسبتا بالاتری در مقایسه با فرش های ساده دارند . 

در آخر اگر قصد خرید فرش ماشینی ل برجسته با کیفیت بالا دارید ، پیشنهاد می کنیم سری به مجموعه فرش گل برجسته قالی کاشان بزنید . 

 

برچسب: فرش گل برجسته ، فرش ظریف و زیبا ، فرش خاص ، فرش ماشینی باکیفیت ، فرش کاشان ، خرید فرش ماشینی ، قالی کاشان،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۴:۴۴ توسط:الهام مهرجو موضوع: نظرات (0)

ویژگی های فرش زمینه سبز

 

فرش زمینه سبز از رنگ های زمینه خاص در فرش کاشان است. این رنگ زمینه برای دکوراسیون های خاص مورد استفاده قرار می گیرد. این فرش ماشینی زیبایی و شادابی بی نظیر به فضای منزل شما می دهد . از آن جا چشم انسان توانایی رنگ سبز را بیشتر از سایر رنگ ها دارد ، به هنگام نگاه کردن به رنگ سبز حس خوشایندی را تجربه می کنید . رنگ سبز آرامش خاصی دارد و می توان گفت آرامشی از جنس طبیعت برای شما به ارمغان می آورد . به همین دلیل رنگ سبز در دکوراسیون منازل محبوبیت خاصی دارد و فرش زمینه سبز با وجود خاص بودن توانسته خریداران زیادی را به خود جذب کند . 

فرش زمینه سبز با چه دکوراسیونی ست می شود ؟ 


رنگ سبز از رنگ های محبوب در بین تمام مردم است . رنگ سبز را می توان از رنگ های خنثی دانست چرا که از ترکیب دو رنگ آبی و زرد می باشد . به همین دلیل این فرش ماشینی را می توان در کنار رنگ های سرد و رنگ های گرم استفاده کرد . حتی استفاده از تون های دیگر رنگ سبز نبز در کنار این فرش ماشینی زیبایی و جلوه خاصی دارد .

یکی از رنگ هایی که در کنار این فرش زیبا می توانید استفاده کنید ، رنگ آبی است . که باعث آرامش هر چه بیشتر در فضای منزل شما می شود . هم چنین استفاده از رنگ های سرد در کنار این فرش ماشینی باعث بزرگتر دیده شدن فضای منزل شما می شود .

ترکیب رنگ زرد در کنار رنگ سبز از ترکیب رنگ های پرطرفدار است . هم چنین استفاده از رنگ سفید در کنار رنگ سبز ، از ترکیب رنگ های بسیار محبوب است . این ترکیب در عین سادگی زیبایی و جلوه فوق العاده ای دارد .

رنگ های گرم از جمله رنگ های قرمز و نارنجی در کنار این فرش ماشینی گرما و شادابی بی نظیر دارند . این ترکیب زیبا فضایی سرشار از انرژی برای شما به همراه خواهد داشت . هم چنین این ترکیب باعث بیشتر به چشم آمدن اشیای موجود در اتاق شما و دکوراسیون تان می شود .

رنگ قهوه ای را می توان از رنگ های مکمل در کنار رنگ سبز دانست . این ترکیب فضایی شیک برای شما ایجاد می کند و ترکیب بسیار زیبا برای فضای پذیرایی شما است .

در کنار فرش زمینه سبز رنگ های زیادی را می توان استفاده کرد و رنگ سبز انعطاف بالایی در ترکیب با سایر رنگ ها دارد .

 

برچسب: فرش زمینه سبز،فرش خاص،فرش ماشینی زیبا،فرش کاشان،خرید فرش از کارخانه،قالی کاشان،فرش مدرن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۸:۵۰ توسط:الهام مهرجو موضوع: نظرات (0)